Login
Start Free Trial Are you a business? Click Here

Taster Pack Reviews

3.7 Rating 773 Reviews
It was very helpful to be able to try the different flavor options. It would be nice if other companies did this as well! I appreciate being able to purchase a small pack to determine what I want to order next. I actually did prefer 2 of the 4 flavors but they are all very good. This is the first time I've actually liked flavored water!
Helpful Report
Posted 4 years ago
i love these because they are my hand outs to people who i might think will love the product!
Helpful Report
Posted 4 years ago
My favorite out of the four pack was Youth, I have not tried Glow yet. The other two I did not care for at all. I will probably order again from Waterdrop.
1 Helpful Report
Posted 4 years ago
This was a great way to try all 4 flavors with out the commitment of a full pack of each. I was surprised that I liked all 4. I’m not a fan of water or the aftertaste of fake sugar. But these don’t taste like fake sugar. They are simply refreshing. Great way to get more water and a few vitamins in your diet. My only complaint, is it takes a bit longer than I expected for them to disintegrate. But once they do, I recommend stirring or shaking the water or else a lot of the flavor sits on the bottom. All that saying. I have already came back and purchased a full size of all 4 flavors. So I must enjoy them.
1 Helpful Report
Posted 4 years ago
I thought it tasted terrible and couldn’t drink it .. I’d rather drink plain water
1 Helpful Report
Posted 4 years ago
Tried just one flavor- GLOW- nice change of plain tap water- will try the other options in the coming weeks- Thank Karla Reed for the recommendation
2 Helpful Report
Posted 4 years ago
I really liked it. I would buy another one but you don’t offer it. However, I will not buy it or any other packs for $11. I think you have priced this too high. It should be half the price you are trying to sell it for. I can easily just drink plain water or add fruit to my water. So, while I liked the product, it’s too expensive. If a person only uses one a day, 4 packs of 3 tablets only last for 12 days. To get a month supply, I’d be spending over $22 per month. That’s over $264 a year for these tablets. I think that’s too expensive. Make the price $5.95 and keep the shipping cost down and I would order more. But priced as the product is now, I’ll forego buying any more.
1 Helpful Report
Posted 4 years ago
I love all the flavors, definitely makes me drink more water!
1 Helpful Report
Posted 4 years ago