“Am comandat un iPhone 16 pro pe care mai apoi doream să-l achiziționez. Funcțional, totul OK, perfect chiar, nimic de zis. Estetic, cu urme de folosință, mică ciupitură deasupra microfonului. Ca să nu se creadă ca e făcută de mine și să mai ajung să și plătesc pentru acea ciupitură, am contactat telerenta telefonic, mi s-a spus să anunț departamentul de support, am făcut-o, nu am primit nici un răspuns. În schimb, tot primesc mailuri în care sunt întrebat cat de mulțumit sunt de produsele telerenta. Pe bune? Dacă ajung să plătesc pe un produs mai mult decât dacă ar fi nou, ar trebui în mod normal să fie în stare perfectă. Deci recenzie sinceră:
- Departament vânzări - 5/5
- Support - deocamdată 0/5
- Funcționalitate produs - 5/5
- Estetică 4,5/5”
“Telefonul nu corespunde celor menționate pe site sau in contract. Este spart, multe lovituri, baterie slaba si difuzoare înfundate. Pentru rata de 400 lei, as fi meritat unul nou. Daca nu primesc altul in schimb, voi depune plangere la ANPC”
Bună, Albert,
Îți mulțumim pentru feedback și ne pare rău pentru situația întâmpinată!
Așa cum am discutat, produsul a fost înlocuit, iar noul dispozitiv a fost deja expediat către tine. Curierul a încercat livrarea chiar astăzi, iar dacă nu ai reușit să intri în posesia coletului, acesta va reveni cu o nouă tentativă de livrare.
Te rugăm să ne confirmi dacă totul este în regulă după primire sau, dacă ai nevoie de suport suplimentar, suntem aici să te ajutăm.
Mulțumim pentru răbdare și înțelegere!